Facebook a chatování

Facebook.cz chat je momentálně možná vůbec nejdůležitější a nejpoužívanější součástí této sociální sítě. V minulosti lidé hodně používali specializované programy, u nás to bylo hlavně ICQ, přes které komunikovali se svými přáteli. Dnes už však ICQ ani jiné podobné programy moc používané nejsou, protože je nahradil právě Facebook chat. Je to daleko pohodlnější, protože na Facebooku už je dnes téměř každý a i fb chat umožňuje zobrazit kompletní historii vašich konverzací se všemi lidmi, můžete přidávat smajlíky atd. Odkaz na chat najdeme na Facebooku na pravé straně a kdykoliv si můžeme také zobrazit seznam lidí, kteří jsou právě online – poznáme je podle toho, že u jejich jména je zelený puntík. Chatování přes Facebok je snadné a rychlé a dá se využívat nejen na stolních počítačích a noteboocích, ale díky různým aplikacím můžeme Facebook.com chat používat také v mobilu a být tak neustále on-line a ve spojení se svými přáteli.

Facebok přihlášení je opravdu jednoduché a snadné. Na seznamce Štěstí.cz se každý rok seznámí desetitisíce mužů a žen z celé ČR. Facebook přihlášení můžete provést přes náš portál.

Facebook a fotky

Alba s fotkami jsou od samého začátku jednou z hlavních funkcí Facebooku. Na svůj profil si můžeme kdykoliv jednoduše přidat fotky např. z dovolené nebo jakékoli jiné fotky, které chceme sdílet s ostatními. Podle oficiálních statistik lidé denně nahrají na Facebook kolem dvou set milionů fotografií. Celkově je jich na této síti už více než 140 miliard. Fotky můžeme na svém profilu třídit do samostatných alb, přidávat k nim popisky nebo na nich označovat naše přátele. Nedílnou součástí každého profilu je tzv. profilová a úvodní fotka. Zatímco na profilovou fotku si obvykle lidé dávají svou vlastní fotografii nebo třeba obrázek oblíbené komiksové postavičky, na úvodní fotku, která je v záhlaví profilu už můžeme vídat třeba různé koláže sestavené z více fotek nebo jiné obrázky, které nějakým způsobem vystihují osobnost majitele profilu.

Aplikace na Facebooku

Na Facebooku najdeme obrovské množství různých aplikací. Mezi nejčastější z nich patří hry, ale je zde také mnoho jiných velmi užitečných aplikací, které rozhodně stojí za to si na svém Facebooku aktivovat. Jednou z nich je aplikace Friend List Watcher, díky které snadno zjistíme, kdo si nás smazal z přátel. Pokud si nás totiž někdo odstraní z přátel, zjistíme to pouze tak, že na našem profilu vidíme, že počet přátel je nižší, ale nijak se nám nezobrazí, kdo byl tím člověkem, který si nás odebral. Díky Friend List Watcheru to zjistíme jedním kliknutím. Na levé straně Facebooku pak najdeme odkaz na Centrum aplikací. Po kliknutí na tento odkaz se nám zobrazí stránka, na které jsou všechny aplikace přehledně roztříděny do jednotlivých kategorií a my si tak můžeme snadno vybrat tu, kterou potřebujeme.

Osudová seznamka Štěstí pro nezadané muže a ženy z České republiky. Facebook.com má nyní přes miliardu aktivních uživatelů.

Panel používaných aplikací

Panel používaných aplikací je jedna ze součástí Facebooku, která se původně na této síti nezobrazovala. Dnes můžeme tento panel vidět na pravé straně stránky, a v reálném čase tak vidíme, co naši přátelé komentovali nebo lajkovali, jaké nové příspěvky se objevily na našich oblíbených stránkách atd. Díky tomuto panelu tak máme mnohem lepší přehled o tom, co se zrovna na Facebooku děje. Pokud však nechceme, aby se nám tento panel zobrazoval, jediným kliknutím ho můžeme minimalizovat.

Reklamy na Facebooku

Facebok vždy byl a je zcela zdarma a tak jsou jeho součástí i reklamy. Ty se nově uživatelům objevují i přímo na hlavní zdi a většinou se zobrazují cíleně podle toho, jaké má konkrétní uživatel zájmy a oblíbené stránky.

Facebook a soukromí

Otázka soukromí na Facebooku je velmi ožehavá a často se o ní diskutuje. Mnoho lidí má svoje profily naprosto veřejné a má je nastaveny tak, že veškeré informace, které na nich jsou, si pak může přečíst úplně kdokoliv. Vyplatí se nastavit si soukromí na Facebooku např. tak, že naše statusy, fotky a jiné důvěrné informace si budou moci zobrazit jen naši přátelé. Tuto volbu si můžeme snadno nastavit, když vpravo nahoře klikneme na ozubené kolečko a pak na Nastavení soukromí.

Jak si založit Facebook

Založit si Facebok není nic složitého a zvládne to úplně každý. Stačí jen zadat do adresního řádku www.facebook.com a zaregistrovat se. Při registraci vyplníme svoje křestní jméno, příjmení, e-mail (pak ještě jednou pro kontrolu), dále heslo, pohlaví a datum narození. Zvláště volbě hesla je potřeba věnovat velkou pozornost a vybrat si takové, na které nikdo nepřijde, protože pokud zvolíme jednoduché heslo, může se nám velmi snadno stát, že se někdo dostane na náš účet a bude např. psát ostatním naším jménem atd.

Jak upravit profil na Facebooku

Poté, co si založíme svůj účet na Facebooku, tak jednou z prvních věcí, kterou bychom měli udělat, je upravit si svůj profil. Do něho o sobě můžeme napsat informace, které chceme sdílet s ostatními, jako je třeba datum narození, bydliště, kontaktní údaje, informace o naší škole nebo práci atd. Měli bychom si také nastavit vhodnou profilovou a úvodní fotku. Pro nastavení úvodní fotky se skvěle hodí stránka www.pizap.com, pomoci které si můžeme udělat jako úvodní fotku např. koláž z oblíbených obrázků, fotek apod. Veškeré informace i fotky samozřejmě můžeme kdykoliv změnit.

Jak si změnit vzhled Facebooku

Pokud se nám nelíbí grafická podoba Facebooku, můžeme si ji snadno upravit pomocí různých doplňků. Pro ty, co používají internetový prohlížeč Mozilla Firefox stačí nainstalovat si doplněk Stylish a můžete si vybrat z mnoha různých vzorů pozadí – např. pozadí s Hello Kitty atd. Změnit si ale můžeme také titulní stránku Facebooku. Stačí si jen vybrat z široké nabídky různých motivů.

Facebook na mobilech

Kromě stolních počítačů, notebooků a tabletů můžeme Facebok používat také v mobilech. Existuje celá řada aplikací, které nám umožní Facebok naplno využívat a to nejen pro kontrolu toho, co se děje, nebo pro psaní statusů či sdílení fotek, ale i pro chatování. Mezi nejpovedenější facebookové aplikace patří např. Friendcaster, který si můžeme zdarma stáhnout na Google Play, pokud nám nevyhovuje oficiální facebooková aplikace. Pro samotné chatování pak existuje také hned několik aplikací, k těm nejlepším patří Go chat. I ten si můžeme zcela zdarma stáhnout na Google Play.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!